Atlas Çocuk 2Atlas Çocuk 2 arşiv >>

Atlas Çocuk Haziran Sayısı Çıktı!

Kocaman dişleri, upuzun hortumları, devasa vücutlarıyla filler gerçekten de çok etkileyici hayvanlar! Peki, sen onları ne kadar iyi tanıyorsun? Kulakları neden çok büyüktür? Alet kullanırlar mı? Depresyona girerler mi? "Fil hafızası" lafı nereden gelir? Ve daha bir sürü ilginç bilgi bu sayıda seni bekliyor.

65 milyon yıl önce Dünya'ya çarpıp dinozorların da soyunu tükettiği düşünülen asteroit neye benziyordu? Sence Dünya'ya bir daha asteroit çarpar mı? İşe bu gizemli gökcisimlerini tanıyarak başlayalım! Asteroitler hakkında merak ettiğin her şey “Uzay” sayfalarımızda.

Mickey Mouse, Örümcek Adam, Batman gibi meşhur çizgi film kahramanlarının hayat bulduğu yer olan Manhattan adasında küçük bir gezintiye çıkmaya ne dersin? Senin için parklardan oyuncak dükkânlarına, müzelerden çikolata ve şekerleme mağazalarına bol eğlenceli bir rehber hazırladık.

Bir ressamın gerçekten kocaman bir hayal gücü olduğunu nasıl anlarsın? Bakalım Picasso'nun resimleri sana bir yol gösterecek mi?

Anadolu parsının nesli tükendi mi? Gelengi neye benzer? Alageyik nerede yaşar? Gelincik neyle beslenir? Atlas Çocuk Hayvan Kartlarıyla Türkiye’nin yaban hayvanlarını tanımaya ne dersin?

Hangi kuşun kanatları yoktur? Teknoloji doğadan ilham alırsa ne olur? Evde bir yanardağ yapmak mümkün mü?  Bir sürü şaşırtıcı bilgi, çılgın deneyler, ödüllü yarışmalar ve eğlenceli oyunlar için hemen bir Atlas Çocuk Al ve okumaya başla!

Yayın Kodu: 9772148005211

Formatı: Okul Çağı

Cinsiyet: Kız - Erkek

Yaş: 8 - 12 yaş

Periyot: Aylık